Provis Bilişim olarak marka bağımsız, Tüm müşterilerimize Özel Butik Hizmet anlayışı ile ihtiyaca yönelik, Proje tasarım,kurulum ve ürün seçimi ile en efektif dogru çözümleri sunuyoruz.
Provis Bilişim Hizmetleri kurucuları 1994 yılından bu yana veri iletişim sektöründe tecrübe sahibi, ve eğittiği teknik ekip de saha tecrübesi yüksek personeldir, ayrıca butik hizmet anlayışı ile müşterilerine ayrıcalıklı güven esaslı ilişkiler ile hızlı reaksiyon gösterir, Perpa ticaret merkezi konumunda elektrik elektronik  ürün tedarikçilerinin pazar merkezinde olması ürün tedarik süremizi kısaltmakta ve bu merkezi konumumuz sayesinde müşterilerimize her noktadan kolay ulaşılır olmamız da ayrıca bir avantaj sunmaktadır.
Provis Bilişim Olarak örnek hizmetlerimiz; DATA BAKIR KABLOLAMA Bakır veri aktarım kablolarının (UTP,FTP,STP) sertifika şartlarına uygun olarak çekimi,sonlandırılması ve test ve kontrol hizmetidir. DATA FİBER OPTİK KABLOLAMA Her türlü fiber optik kablonun(SM,MM,İNDOOR,OUTDOOR) çekimi ile ST,SC,MTRJ,LC sahada sonlandırılması ve kontrol  hizmetidir TERMİNASYON TEST VE RAPORLAMA Sistem entegratörleri,bilişim firmaları ve Elektrik Taahhüt firmaları tarafından çekilen data kablolarının (FİBER VE BAKIR) kodlanması,sonlandırılması ve testlerinin cihaz ile alınıp kontrol etiketleme ile  sertifika verilmeye hazır hale getirilmesid  TELEFON KABLOLAMAKlasik ve akıllı bina otomasyonuna uygun, tüm santrallerle uyumlu, takibi kolay kablolama hizmetidir. KABİNET DÜZENLEME Her boy kabinetin standartlara uygun şekilde  kullanım ortamının ihtiyaçlarına göre düzenlenip kullanıma uygun hale getirilmesi hizmetidir.  KABİNET AKTARIMI Yer değişikliği gerektiren data telefon sistem kabinetlerinin sökülerek bir noktadan başka bir yeni noktaya kurulması, düzenlenmesi ve çalıştırılması hizmetleri. ARIZA TESPİT VE ONARIM Hertürlü data kablosunun (fiber optic veya Bakır ) sahadaki kopma, kırılma  ve  arızalarına yerinde onarım teknik desteği verilmesi hizmetimizdir. AG ENERJİ VE AYDINLATMA  TESİSATI KURULUMU Küçük ve orta boy işletmelerin kanal (METAL VE PLASTİK) ,aydınlatma,şebeke,kesintisiz güç kaynakları(UPS,JENERATÖR) tesisatı ve pano montajları kurulumudur. CCTV (KAMERA)teknik Yönetmeliklere uygun her türlü kamerayı çalıştıracak kabloların çekim hizmetidir. TOPRAKLAMA TESİSATIteknik  şartlara uygun topraklama tesisatı kurulumudur. SİSTEM ODASI KURULUMUFM 200 gazlı söndürme, hassas iklimlendirme üniteleri, yükseltilmiş döşeme yapımı, güvenli sistem odaları dizaynı ve kurulumudur. HIRSIZ ALARM TESİSATIStandart ve özel isteklere uygun, yüksek korumalı alarm sistemlerin kurulumu ve takip merkezine üyelik işlemlerinin yapılmasıdır. YANGIN TESİSATITüm işletmelerde, iş yeri açma şartlarını yerine getirecek yangın tesisatı kurulumu ve çalıştırılması. KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI (UPS)                                                 Marka bağımsız jeneratör ve k.g.k ürün temini ve montaj işleridir.
KısacaYapısal Kablolama Nedir? Yapısal kablolama bir yapının (bina,fabrika,ofis vb...) iletişim sistemleri altyapısı ihtiyaclarına uygun şekilde Veri  Ses Video veya çeşitli yönetim, kontrol algılama sistemlerinin (enerji,güvenlik vb..) bağlantılarını evrensel bir dilde haberleşmek üzere birleştiren ve bir dizi kurallara uygun sistematik kablolama ve bağlantı şeklidir. Bu nedenle,en basit hali ile yapısal kablolama yada yapılandırılmış kablolama sistemi,ağ kablolama için bir altyapı oluşturmada planlama aşamasından kurulumuna kadar standart bir metod ile tanımlanan prosüdürler dizilimidir. bu standartlar (EIA/TIA 568 özellikleri olarak tanımlanır)  biz provis olarak   altyapınızla birlikte sorunsuz bir şekilde birbiri ile  uyumlu, ancak gelecekte daha yüksek hızlara kolayca taşınabilecek bir dizi sağlam ve uygun maliyetli bakır ve fiber altyapı çözümleri sunuyoruz. Günümüzün kurumsal veri merkezleri, işletmenizin büyümesi sırasında çeşitli zamanlarda bir araya getirilen karmaşık, iç içe geçmiş bir çözüm ağı olduğundan, ağınızı ve bağlantısını yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olabilecek bir dizi akıllı çözüm sunuyoruz: Esnek,  Sınıfının en Kapsamlı  Uçtan uca Kurulumu kolay  Kurumsal veri merkezinize yapılan her yeni gelişmeyle, sizi geleceğe hazırlıyoruz.
Esas Olan yapısal kablolama da ihtiyaçların en iyi şekilde belirlenmesi ve projelendirilmesidir. Bu kapsamda müşteri ihtiyaçlarını belirleyen keşif inceleme ve sonrası doğru ürün markalar ile proje tasarımını oluşturmak. Var ise  mevcut yapıya yeni yapının entegrasyonunun en uygun şekilde adapte edilmesini saglamak şeklinde başlangıç yapılmalıdır. Ancak unutulmaması gereken bir konu var ki tasarim ve uygulama bu her iki adımda  çok dikkat edilmesi gerekilen unsurlardır. Performansa ve ihtiyaca uygun olmayan ürünler ile ve ya çok kaliteli markalı ancak kötü işçilik kalitesi ile ortaya çıkartılan sonuçlar ağınız için sadece sorun üreten saç baş yolduran bir son olacaktır. Bizler provis bilişim hizmetleri olarak 90lı yıllardan bu güne sahip olduğumuz tecrube uzmanlık ile sizlere profesyonel hizmetler veririz.
CCA kabloları genellikle maliyet açısından %100 Bakır olan kabloya nazaran uygun fiyatlıdır. Kablo Bakır Kaplı Alüminyum (CCA) şeklinde adlandırılır, bu tür kablolar alüminyum  bir iç çekirdek kullanır ve dışı bakırla kaplanır. Bu yüzden %100 bakır çekirdekli normal ağ “network” kablosundan farklıdır.
Basitçe anlatmak gerekirse, alüminyum bir elektrik iletkeni olarak bakır kadar iyi değildir. Bakırdan daha yüksek bir DC direnç değerine sahiptir, bu nedenle ısı olarak daha fazla güç kaybedilir ve sinyal dağıtılır (ve kablo mesafesi ne kadar uzun olursa o kadar kötüleşir). Daha yüksek ısı ve kablodaki daha büyük güç kaybı PoE uygulamalarında büyük bir endişe kaynağıdır, bu tür kablolar ile uzun mesafedeki elektriksel sorunlar PoE sistemlerde port arızasına neden olmaktadır ,bu nedenle bu tür kabloları  PoE enjektörleri veya switchleri ile kullanmanızı önermiyoruz.
CAT6 Kablonun  standardı 23AVG’dir. 24AVG olması neleri olumsuz değiştirebilir?   23AWG kabloda bakır kalınlığı 0,55mm'dir , 24AWG'de ise 0,50mm'dir. Aralarındaki farkı çok basit bir örnek ile anlıyabiliriz. Düşük bakır çaplı bir elektrik kablosu ile yoğun elektrik kullanımında ( data hatlarında bunun adı MHZ'dir ) yüksek rezizstansdan dolayı kablo ısınırken, yüksek bakır çaplı bir elektrik kablosunda ısıyı hissetmezsiniz. Fazla rezizstans demek, daha fazla kayıp ve daha düşük bant genişliği demektir. 24AWG kabloda yüksek rezistanstan dolayı oluşan %60'lık elektron kaybı , 23AWG kabloda sadece %40 civarlarındadır. Yatırımlarda kullanılan data kablolarının, yatırım maliyetlerini karşılamaları için kullanım sürelerinin 10 yıl olması gerekmektedir ve şu anda sadece İnternet ve data paylaşımı olarak düşünülerek yapılan hatlar ileride görüntü ve ses paylaşımına geçildiğinde zayıf kalacaktır. Yapısal kablolamada en uzun standart kablo çekim mesafesi 90 mt'dir ve 24AWG kablolar bu metrajlara çıktıklarında zayıflıklarını daha iyi sergilemektedirler.   Kablonun gerçek MHZ değerleri ancak fabrika ortamlarında bulunan DCM makinaları tarafından yapılmaktadır dolayısı ile 24AWG olarak aldığınız kablonun gerçek 250MHZ testini anlayabilmeniz çok güçtür. Çünkü test yaparken arada kullanmış olduğunuz atlama kabloları ve priz, panel bileşenleri 24AWG kablonun bu zayıflığını kompanse etmektedirler.   Kullanacak olduğunuz kablo hariç tüm ürünler, 24AWG veya 23AWG kablolardan hangisini kullanırsanız kullanın, aynı olacaktır, dolayısı ile fiyat avantajı sadece kabloda yaklaşık %10-15 oranında olacaktır. Sadece kabloda %10-15 fark ödenerek gerçek bir CAT6 kablolama yatırımı yapmanın daha efektif olacağını düşünmekteyiz.        Ayrıca tüm gelişmiş marka üreticileri CAT6 kablo tanıtımlarını 23AWG olarak yaparken , 24AWG kablo sadece daha ucuz ürün isteyen müşteriler için üretilmektedir. Size 24AWG kablo teklif etmek isteyen ürün tedarikçisine , almış olduğu channel test raporuda kullanılan ürünlerin size teklif etmek istediği ürünler ile aynı olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederiz.  
Top