Geçiş Kontrol & Alarm Sistemleri

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ HİZMETİ

 Provis Bilişim, afetlerden biri sayılabilecek olan yangınlar için de hizmet vermektedir. Aniden gerçekleşebilecek olan yangınlar hem can hem de mal kaybına yol açabilir. Bu tarz üzücü durumlarla karşılaşmamak için yangın alarm sistemleri devreye girmektedir. Provis Bilişim, yangın alarm sistemleri konusunda uzman kadrosuyla hizmetini en iyi şekilde verebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri ve de Alaram sistemlerinde vermiş olduğumuz hizmetler kısaca;

  • Yangın Alarm ve Algılama Sistemleri
  • Geçiş Kontrol Sistemleri
  • İkaz ve Anons Sistemleri
  • Yangın Alarm ve Algılama Sistemleri   

Yangın Alarm Sistemleri nedir ? 

Olası bir yangını, duman dedektörleri, ısı dedektörleri, alev dedektörleri, yangın ihbar butonları gibi algılama elemanları ile en kısa zamanda algılayarak, bağlı bulundukları merkezi yangın algılama ve ihbar paneline, oradan da uyarı elemanlarına ileterek söndürme sistemlerini değişik birimler aracılığıyla ikaz eden ve hatta tehlikeli olabilecek (elektrik, gaz vb.) birimleri devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için güvenli süre kazandıran sistemler bütününe "Yangın Alarm Sistemleri" denir.

Bir yangın alarm sistemi genel olarak ; Alarm paneli, Dedektörler ( Duman dedektörü, ısı dedektörü, gaz dedektörü) ve yangın alarm butonu gibi bileşenlerden oluşur.

  • Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Sistemi Nedir?                          

Giriş çıkışlarda güvenliğin sağlanmasında önemli bir rol oynamakta olan kartlı geçiş sistemlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Kartlı geçiş sistemlerinde geçiş hakkı elde edebilmek için kartın sisteme okutulması gerekmektedir. Bu sistemler ile personelin işe giriş çıkış saatlerini kontrol edebilir ve bununla ilgili bilgileri kayıt altına alabilirsiniz.

Kartlı geçiş sistemlerinde anlık raporlamalar alabilme olanağına sahipsiniz. En ileri teknolojilerle üretilen bu sistemler, her talebe ve ihtiyaca çözüm sunacak alternatiflere sahiptir.

Kartlı Geçiş Sistemi Özellikleri nedir?

Farklı sistemlerle entegre edilerek kullanımı mümkün olan kartlı geçiş sistemleri geçişlerin daha hızlı ve sorunsuz olarak yapılabilmesine imkan tanımaktadır. Kurulumu kolay olan ve paslanmaz çelik ile üretimi gerçekleştirilen kartlı geçiş sistemlerinin yemekhane ve benzeri alanlarda da kullanımı mümkündür.

Yetkilendirilmenin yapılmasının istenildiği her alanda kartlı geçiş sistemlerinden yararlanılabilmektedir. Kartlı geçiş sistemlerinin fiyatları sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

 

  • İkaz ve Anons Sistemleri

İkaz ve  Anons Sistemi Nedir?     

 Bir çok alanda; kara, hava, deniz ulaşımlarında, ev, işyeri, halka açık, iç veya dış ortamlarda, toplumsal olay veya genel bildirim gerektiren durumlarda, izinsiz girişler, yangın, sel/su baskını, gaz kaçakları gibi beklenmeyen olumsuz durumlarda veya benzeri acil durumların bildirilmesi işleminin, çok gürültülü, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda veya geniş alanlara yapılması gerekiyorsa, sesli ve ışıklı uyarı sistemleri çok büyük önem arz etmektedir.

 

 

Top