Geçiş Kontrol & Alarm Sistemleri

Zayıf Akım Sistemleri Hizmetlerimiz

Dünyanın tanınmış teknoloji üretici çözüm ortaklarıyla;

 • Kamera Sistemleri
 • Hırsız Alarm Sistemleri
 • Yangın Alarm Sistemleri
 • Ses Sistemleri
 • Kartlı Geçiş Sistemleri
 • İnterkom sistemi (Çok katlı binalarda görüntülü ve sesli haberleşme tesisatı)
 • Bariyer ve Turnike Sistemleri

Geçiş Kontrol ve Alarm Sistemleri

Elektronik alarm sistemleri, suç faaliyetlerini veya diğer tehdit edici durumları tespit etmek, belirlemek ve caydırmak için tasarlanmış üç bileşen parçasından oluşur. Bir alarm sistemi istila, yangın, gaz sızıntısı veya çevresel değişiklikler gibi bir olayı algılayabilir; olayın bir tehdit oluşturup oluşturmadığını belirler ve ardından olay hakkında bir bildirim göndermektedir. Bu noktada geçiş kontrol ve alarm sistemleri ile ilgili firmamız müşterilerine en iyi hizmetleri sunmaktadır. Firmamızın sunduğu hizmetler;

Yangın Alarm ve Algılama Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

İkaz ve Anons Sistemleri şeklindedir. Söz konusu sistemleri aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Yangın Alarm ve Algıma Sistemleri

Yangın algılama sistemleri; yangınları, bina sakinlerinin güvenli bir şekilde tahliyesi için hala zamanın mevcut olduğu bir zamanda keşfetmek üzere tasarlanmıştır. Erken tespit, acil müdahale personelinin güvenliğinin korunmasında da önemli bir rol oynar. Yangın henüz küçükken kontrol çabaları başlatıldığında erken tespit yoluyla mülk kaybı azaltılabilir ve operasyon için kesinti süresi en aza indirilebilir. Çoğu alarm sistemi, yangın kontrol sürecini hızlandırarak acil durum müdahale ekiplerine yangının yeri hakkında bilgi sağlar.

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, bir ağ üzerinden kontrol etmek üzere tasarlanmış ve bir ağa erişimi olması gereken elektronik sistemlerdir. Erişim Kontrol Sistemi, bir kişinin tesise girmesini onaylar ve yetkilendir. Böylece sistem ile tam bir güvenlik sağlanır. Pek çok geçiş kontrol sistemi , iletişim amacıyla ağı kullanır ve bilgi bu ağlar aracılığıyla iletilir. Örneğin, bir kapının kilidi, bir kart, bir RFID sistemi veya biyo metrik sistem teknolojisi ile açılabilmesi.

İkaz ve Anons Sistemleri

Sesli uyarılar, uzaktan izlenen CCTV güvenlik sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Genellikle göz ardı edilen bu sistemler Odak noktası kurulu CCTV kameralarının türü ve gereken uzaktan izleme hizmeti türüdür. Sesli uyarılar ve anonslar bir sitenin güvenlik sistemi üzerinden yapılan duyurulardır. Bu duyurular sahada duyulabilir Ancak normalde uzak bir izleme istasyonunda sahadan uzakta bulunan güvenlik operatörleri tarafından yayınlanır. Bu sayede güvenlik sağlanır.

 

 

 

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ HİZMETİ

 Provis Bilişim, afetlerden biri sayılabilecek olan yangınlar için de hizmet vermektedir. Aniden gerçekleşebilecek olan yangınlar hem can hem de mal kaybına yol açabilir. Bu tarz üzücü durumlarla karşılaşmamak için yangın alarm sistemleri devreye girmektedir. Provis Bilişim, yangın alarm sistemleri konusunda uzman kadrosuyla hizmetini en iyi şekilde verebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri ve de Alaram sistemlerinde vermiş olduğumuz hizmetler kısaca;

 • Yangın Alarm ve Algılama Sistemleri
 • Geçiş Kontrol Sistemleri
 • İkaz ve Anons Sistemleri
 • Yangın Alarm ve Algılama Sistemleri   

Yangın Alarm Sistemleri nedir ? 

Olası bir yangını, duman dedektörleri, ısı dedektörleri, alev dedektörleri, yangın ihbar butonları gibi algılama elemanları ile en kısa zamanda algılayarak, bağlı bulundukları merkezi yangın algılama ve ihbar paneline, oradan da uyarı elemanlarına ileterek söndürme sistemlerini değişik birimler aracılığıyla ikaz eden ve hatta tehlikeli olabilecek (elektrik, gaz vb.) birimleri devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için güvenli süre kazandıran sistemler bütününe "Yangın Alarm Sistemleri" denir.

Bir yangın alarm sistemi genel olarak ; Alarm paneli, Dedektörler ( Duman dedektörü, ısı dedektörü, gaz dedektörü) ve yangın alarm butonu gibi bileşenlerden oluşur.

 • Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Sistemi Nedir?                          

Giriş çıkışlarda güvenliğin sağlanmasında önemli bir rol oynamakta olan kartlı geçiş sistemlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Kartlı geçiş sistemlerinde geçiş hakkı elde edebilmek için kartın sisteme okutulması gerekmektedir. Bu sistemler ile personelin işe giriş çıkış saatlerini kontrol edebilir ve bununla ilgili bilgileri kayıt altına alabilirsiniz.

Kartlı geçiş sistemlerinde anlık raporlamalar alabilme olanağına sahipsiniz. En ileri teknolojilerle üretilen bu sistemler, her talebe ve ihtiyaca çözüm sunacak alternatiflere sahiptir.

Kartlı Geçiş Sistemi Özellikleri nedir?

Farklı sistemlerle entegre edilerek kullanımı mümkün olan kartlı geçiş sistemleri geçişlerin daha hızlı ve sorunsuz olarak yapılabilmesine imkan tanımaktadır. Kurulumu kolay olan ve paslanmaz çelik ile üretimi gerçekleştirilen kartlı geçiş sistemlerinin yemekhane ve benzeri alanlarda da kullanımı mümkündür.

Yetkilendirilmenin yapılmasının istenildiği her alanda kartlı geçiş sistemlerinden yararlanılabilmektedir. Kartlı geçiş sistemlerinin fiyatları sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

 

 • İkaz ve Anons Sistemleri

İkaz ve  Anons Sistemi Nedir?     

 Bir çok alanda; kara, hava, deniz ulaşımlarında, ev, işyeri, halka açık, iç veya dış ortamlarda, toplumsal olay veya genel bildirim gerektiren durumlarda, izinsiz girişler, yangın, sel/su baskını, gaz kaçakları gibi beklenmeyen olumsuz durumlarda veya benzeri acil durumların bildirilmesi işleminin, çok gürültülü, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda veya geniş alanlara yapılması gerekiyorsa, sesli ve ışıklı uyarı sistemleri çok büyük önem arz etmektedir.

 

 

Top