Evrensel yapısal kablolama standartlarında kuruma özel butik hizmet anlayışı ile veri iletişiminde uçtan uca rasyonel çözümler..
  • Telefon 0212 221 70 52-0537 301 57 63-05367373038
  • E-posta provis@provisbilisim.com
Sık Sorulan Sorular

Size Nasıl Yardımcı olabiliriz

Provis Bilişim olarak Büyük yada Küçük iş ayrımı yapmadan müşteriye özel Butik Hizmet anlayışı ile ihtiyaca göre tasarım kurulum ve ürün seçimi ile dogru çözümleri sunuyoruz

Bizi farklı kılan Nedir?

Provis Bilişim Hizmetleri kurucuları 1994 yılından bu yana veri iletişim sektöründe tecrübe sahibi, ve eğittiği teknik ekip de saha tecrübesi yüksek personeldir, ayrıca butik hizmet anlayışı ile müşterilerine ayrıcalıklı güven esaslı ilişkiler ile hızlı reaksiyon gösterir, Perpa ticaret merkezi konumunda elektrik elektronik  ürün tedarikçilerinin pazar merkezinde olması ürün tedarik süremizi kısaltmakta ve bu merkezi konumumuz sayesinde müşterilerimize her noktadan kolay ulaşılır olmamız da ayrıca bir avantaj sunmaktadır.

Provis Bilişim olarak sunduğumuz Hizmetler nelerdir ?

Provis Bilişim Olarak örnek hizmetlerimiz

DATA BAKIR KABLOLAMA

Bakır veri aktarım kablolarının (UTP,FTP,STP) sertifika şartlarına uygun olarak çekimi,sonlandırılması ve test ve kontrol hizmetidir.

DATA FİBER OPTİK KABLOLAMA

Her türlü fiber optik kablonun(SM,MM,İNDOOR,OUTDOOR) çekimi ile ST,SC,MTRJ,LC sahada sonlandırılması ve kontrol  hizmetidir.

TERMİNASYON TEST VE SERTİFİKALANDIRMA

Sistem entegratörleri,bilişim firmaları ve Elektrik Taahhüt firmaları tarafından çekilen data kablolarının (FİBER VE BAKIR) kodlanması,sonlandırılması ve testlerinin cihaz ile alınıp kontrol etiketleme ile  sertifika verilmeye hazır hale getirilmesidir.

TELEFON KABLOLAMA
Klasik ve akıllı bina otomasyonuna uygun, tüm santrallerle uyumlu, takibi kolay kablolama hizmetidir.
KABİNET DÜZENLEME

Her boy kabinetin standartlara uygun şekilde  kullanım ortamının ihtiyaçlarına göre düzenlenip kullanıma uygun hale getirilmesi hizmetidir.

KABİNET AKTARIMI

Yer değişikliği gerektiren data telefon sistem kabinetlerinin sökülerek bir noktadan başka bir yeni noktaya kurulması, düzenlenmesi ve çalıştırılması hizmetleri.

ARIZA TESPİT VE ONARIM

Hertürlü data kablosunun (fiber optic veya Bakır ) sahadaki kopma, kırılma  ve  arızalarına yerinde onarım teknik desteği verilmesi hizmetimizdir.

AG ENERJİ VE AYDINLATMA  TESİSATI KURULUMU

Küçük ve orta boy işletmelerin kanal (METAL VE PLASTİK) ,aydınlatma,şebeke,kesintisiz güç kaynakları(UPS,JENERATÖR) tesisatı ve pano montajları kurulumudur.

CCTV (KAMERA)
teknik
Yönetmeliklere uygun her türlü kamerayı çalıştıracak kabloların çekim hizmetidir.
TOPRAKLAMA TESİSATI
teknik  şartlara uygun topraklama tesisatı kurulumudur.
SİSTEM ODASI KURULUMU
FM 200 gazlı söndürme, hassas iklimlendirme üniteleri, yükseltilmiş döşeme yapımı, güvenli sistem odaları dizaynı ve kurulumudur.
HIRSIZ ALARM TESİSATI
Standart ve özel isteklere uygun, yüksek korumalı alarm sistemlerin kurulumu ve takip merkezine üyelik işlemlerinin yapılmasıdır.

YANGIN TESİSATI
Tüm işletmelerde, iş yeri açma şartlarını yerine getirecek yangın tesisatı kurulumu ve çalıştırılması.

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI (UPS)                                                

Marka bağımsız jeneratör ve k.g.k ürün temini ve montaj işleridir.


Yapısal Kablolama Nedir.?

KısacaYapısal Kablolama Nedir?

Yapısal kablolama bir yapının (bina,fabrika,ofis vb...) iletişim sistemleri altyapısı ihtiyaclarına uygun şekilde Veri  Ses Video veya çeşitli yönetim, kontrol algılama sistemlerinin (enerji,güvenlik vb..) bağlantılarını evrensel bir dilde haberleşmek üzere birleştiren ve bir dizi kurallara uygun sistematik kablolama ve bağlantı şeklidir.

Bu nedenle,en basit hali ile yapısal kablolama yada yapılandırılmış kablolama sistemi,ağ kablolama için bir altyapı oluşturmada planlama aşamasından kurulumuna kadar standart bir metod ile tanımlanan prosüdürler dizilimidir. bu standartlar (EIA/TIA 568 özellikleri olarak tanımlanır) 

biz provis olarak   altyapınızla birlikte sorunsuz bir şekilde birbiri ile  uyumlu, ancak gelecekte daha yüksek hızlara kolayca taşınabilecek bir dizi sağlam ve uygun maliyetli bakır ve fiber altyapı çözümleri sunuyoruz.

Günümüzün kurumsal veri merkezleri, işletmenizin büyümesi sırasında çeşitli zamanlarda bir araya getirilen karmaşık, iç içe geçmiş bir çözüm ağı olduğundan, ağınızı ve bağlantısını yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olabilecek bir dizi akıllı çözüm sunuyoruz:

  • Esnek, 
  • Sınıfının en
  • Kapsamlı 
  • Uçtan uca
  • Kurulumu kolay 

Kurumsal veri merkezinize yapılan her yeni gelişmeyle, sizi geleceğe hazırlıyoruz.