Evrensel yapısal kablolama standartlarında kuruma özel butik hizmet anlayışı ile veri iletişiminde uçtan uca rasyonel çözümler..
  • Telefon 0212 221 70 52-0537 301 57 63-05367373038
  • E-posta provis@provisbilisim.com
Data Center Sistem Odaları

Data Center Sistem Odası
              
Provis uzman olduğu sunucu odaları, tasarımı, düzenlemesi, mevcut odaların iyileştirilmesi, konularında hizmet vermektedir.
Kurumsal IT sistemlerinin başarılı çalışması için, uluslar arası güvenlik standartlarında bilgi işlem odalarıdır. Kurumsal bilişişim alt yapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sistem odaları kurumların olmazsa olmaz merkezleridir.
 
        
Sistem odası düzenleme çalışması kapsamında ;

      Sistem odası Tasarım, yangın söndürme sistemi, yangın kapısı, iklimlendirme,giriş kontrol sistemleri

      Sistem odasına yükseltilmiş döşeme oluşturmak
      Sistem odası için gerekli bakır ve fiber optik data kablolaması kodlama etiketleme düzenleme
      Sistem odası içersinde ki kabinet ve çevre donanımlarının temizlenmesi ve bakımı
      Elektrik, UPS ve telefon alt yapısı oluşturma
      Mevcut sistem odasının rack kabinlerin yer değiştirmesi, taşınması ve ya yenilenmesi kapasitesinin yükseltilmesi çalışması.

      Zaman içersinde sistem odaları ve data kabinetleri kullanım yoğunluğuna  bağlı olarak  ilk kurulum şeklini kaybeder. Bu durumda  kabinetlerde bir çok aksaklık ve sıkıntılar oluşur. Öyleki patch kabloların takip edilemeyişi, panellerde etiket olmayışı, aktif cihaz ile server bağlantılarının uygun olmayan kablolar ile kuruluyor olması Kuruluşların data iletişimini riske sokarak zaman zaman iletişim kesintilerine dahi yol açar.  Kuruluşların değerli aktif cihaz ekipmanlarını data verilerini kısacası işletmelerin kalbini barındıran sistem odası ve kabinetlerinin kaderine terk edilmemesi sağlanmalıdır 

kabinet veya sistem odalarında kablo karmaşasını ortadan kaldırmak için kabinet veya sistem odası düzenleme çalışması yapılmalıdır .